Aşılı Ceviz Fidanı

aşılı ceviz fidanı

AŞILI CEVİZ FİDANI

Aşılı ceviz fidanı çeşitleri tüplü ve açık köklü olarak ikiye ayrılır. Ceviz fidanlarına kök aşamasındayken açık köklü ceviz fidanlarına göz aşı tüplü ceviz fidanlarına ise kalem aşı yapılır. Ceviz fidanı aşı dönemleri tüplü ceviz fidanlarında ocak-mart ayları arasında açık köklü ceviz fidanlarında haziran-eylül ayları arasındadır. 

Aşılı Ceviz Fidanı Çeşitleri

Zengin Fidancılık olarak satışını yaptığımız ceviz fidanlarımız % 100 yüz ismine doğru aşılıdır. İsmine doğru aşılı ceviz fidanı çeşitlerimiz Yabancı ceviz fidanlarında Chandler, Fernor, Fernette, Franquette, Pedro, yerli ceviz fidanı çeşitlerinde Şebin, Bilecik, Yalova 1-3-4 ve Kaman 1 çeşitleridir. Aşılı ceviz fidanı çeşitlerimizi kendi anaç bahçemizden aldığımız gözlerden üretiyoruz. Köyümüze gelerek anaç bahçemizi ziyaret edebilir tesisimizi inceleyebilirsiniz. 

Dikkat!

Ceviz heterozigot bir meyvedir. Bunu açmak gerekirse örneğin chandler cinsi ağaçtan alınan tohum ekildiğinde çeşidinin özelliğini asla vermez. Ortaya yabani bir cins ceviz fidanı çıkar. Biz buna aşılı ceviz fidanı yetiştiriciğinde çöğür diyoruz. Bu çözüğürün piyasa fiyatı da ceviz fidanı fiyatına göre çok düşüktür. Bazı firmalar aşılı ceviz fidanı yerine bu kök çöğürü göndermektedir. Ekilen ceviz fidanı tohumundan oluşan ceviz fidanından istenen ceviz fidanı çeşidinin özelliğini almak istiyorsanız mutlaka ilgili anaçtan göz yada kalem alıp aşı yapılmalıdır. Yoksa ortaya yabani bir ceviz fidanı çıkar bu fidan büyüğünde yabani bir ceviz çeşidi olur. Bu çeşidin meyvesinin hem rekoltesi hem veremi hemde kalitesi düşük olur. Meyve kabuklarından ayrılmayacak kadar kalitesiz ve biçimsizdir.

Yukarıda aşılı ve aşısız ceviz fidanı resimleri bulunmaktadır. Aşılı ceviz fidanı alırken dikkat etmenizi yüksek derecede önemle sizlerle paylaşıyoruz.

aşılı ceviz fidanı

CEVİZ FİDANI AŞISI YAPILMIŞ TESİSİMİZ

Aşılı Ceviz Fidanı Fiyatları

Aşılı ceviz fidanı fiyatları yerli cinslerde 5 TL'den başlamaktadır. Yabancı cinslerde ise 10 TL'den satışlarımız devam etmektedir. Aşılı Ceviz Fidanlarımızın fiyatları piyasadan 2 tık aşağıdadır.

Aşılı ceviz fidanlarımızın fiyatlarının düşük olduğu kalitemizin yada fidan boylarının düşük olacağı anlamına asla gelmesin. Aşılı ceviz fidanı fiyatlarımızın düşük olmasının nedeni ise firmamız direk üreticidir. Firmamız Zengin Fidancılık'ta piyasa fiyatının bir tık altında olup kalitemiz 1.sınıftır. Bu konuda kafanızda hiçbir soru işareti olmasın çünkü biz üreticiyiz.

Kendi fidanımız da kendimiz üretip satıyoruz o yüzden ceviz fidanı fiyatlarımız çok uygun. Piyasada tüccar diye tabir edilen kişilerden asla değiliz ve sattığımız ceviz fidanına yüz de yüz ismine doğru şeklinde garanti veriyoruz. Ceviz fidanı fiyatları teklifi alırken Sertifikasız faturasız fidan satışı lütfen talep etmeyeniz çünkü biz yapmıyoruz. Aşısız fidan firmamızda asla bulunmaz. Piyasada çok verim sağladığı belirtilen aşısız fidan satıcılarını itibar etmemeniz kendi menfaatiniz icabıdır. 

Biz aynı zamanda kendi kurduğumuz bahçelerin yıllık bakımını da yapıyoruz. Bu yüzden gönül rahatlığı ile bizi seçebilirsiniz. Geleceğiniz için bir fidan yeni nesillere iyi bir gelecek demektir.

ceviz fidanı fiyatları

Ceviz Fidanı Fiyatları

Ceviz fidanı fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için mutlaka bizimle iletişime geçiniz. Sizler Aracıya komisyoncuya para vermiyorsunuz. Firmamız kendi tesisinde kendi anacından aldığı aldığı aşı gözleri yaptığı aşılı ceviz fidanlarını kendi ekibi ile üretip satmaktadır.

açık köklü ceviz fidanları

Aşılı Ceviz fidanlarının dikimi her ay içinde gerçekleşebildiği için ülkemizde çok rağbet gören fidan dikimleri arasında yer almaktadır. Ancak ceviz fidanları hakkında bilinmesi gereken önemli konuların bilinmesi hem üretim açısından hem de bu konular ile ilgili bilinmesi önemli bilgiler arasında yer almaktadır. Çiftçilerin bildiği gibi aşılama ağaç ürünlerinde çok büyük önem arz eder. Bunun sebebi ise mesela ceviz fidanının dikimi artık ürün için sadece bakım yapmak yeterli değildir, aynı zamanda her ceviz fidanı ağacının aşılaması ile alınacak ürünlerdeki meyvenin verimi, ürünün kalitesi, erken yapraklanma gibi daha farklı konularda fayda sağlayan birçok kalem sayılabilmektedir.

ceviz fidanı aşısı

Aşılama iki farklı bitki parçasını birbirine kaynatarak aynı bitki haline getirmek olarak kısaca tanımlanabilir. Ceviz heterazigot bir meyve olduğu için tohumdan hangi çeşitte ürün için dikim yapılırsa yapılsın, alınacak ürün verimsiz olacaktır. Bunun için en önemli aşama ceviz fidanlarının dikiminden sonra aşılanmalarının yapılması olacaktır. Aşısız ceviz fidanı ile dikim ile ceviz fidanından verimli ürün almak en az 11 yıl sürer, ancak aşılı ceviz ağacı ile artık sizde 3,5 yıl içinde meyve verimi yüksek ürünler alabilirsiniz. Ayrıca aşılı ceviz fidanı sayesinde meyvelerinizin iki bitki ürünü sayesinde meyvelerinizin kalitesi kesinlikle artacaktır. Aşılı ceviz fidanı yapılacak kişiler bunu önceden belirlediği için dikim esnasında aşılı ceviz fidanları için aralıklı dikimler yapmalıdır.

tüplü ceviz fidanları

Ağaçların genelinde oluşabilecek hastalıklar aşılı ceviz fidanlarında ise ağaçların gelişimi hem güçlü hem de sağlıklı bir şekilde yürütülecektir. Bu tarz aşılama yapmak isteyenler ilk öncelikle fidancılardan ya da Tarım Bakanlığından temin edebilecekleri analizler ile ilk önce toprağın yapısını analiz ettirirler. Böylelikle yapılan analiz sonucuna göre bir aşılama seçilmekte ve aşılı ceviz fidanı dikimlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yapılacak her türlü dikim ve sonrasındaki bilgiler için konusunda uzman kişilerden yardım alabilir, kendi dikimlerinizi kendiniz yapabileceğiniz gibi aynı zamanda profesyonel ekiplerden oluşan ve bu iş için yetişmiş elemanlardan faydalanabilirsiniz. Aşılı ceviz fidanı dikimlerinde dikkat edilmesi gereken tüm prosedürleri takip ederek dikimlerinizi gerçekleştirmeniz önemli tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır.